Rzecznik Praw Dziecka PDF Drukuj Email

Rzecznik w obronie praw dzieci

Zarząd Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Częstochowie z dniem 1 października 2010 r. utworzył stanowisko Społecznego Rzecznika Praw Dziecka TPD, które objęła Małgorzata Wójcik- pedagog, Kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego nr 4 TPD/OO. 

Stanowisko rzecznika powstało w ramach ogólnopolskiego programu ,,Rzecznictwo, ochrona i monitoring praw dziecka w 30 rejonach kraju”, realizowanego przez Zarząd Główny TPD  w Warszawie. Rzecznictwo praw dziecka jest statutowym zadaniem TPD. Powołanie Społecznych Rzeczników Praw Dziecka ma na celu zwiększenie TPD w egzekwowaniu praw dziecka oraz udzielanie rodzinom wsparcia w wypełnianiu ich obowiązków wobec dzieci. Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz utrzymania porządku publicznego, opieki nad dzieckiem, czy pomocy dzieciom i rodzinie. Interweniuje wtedy, gdy dziecku dzieje się krzywda i nie znajduje ono pomocy w publicznych instytucjach, działających na obszarze, pomocy społecznej, edukacji i wychowania. W celu zwiększenia skuteczności działania współpracuje ze specjalistami oraz instytucjami, które są niezbędne do rozwiązania zgłoszonego problemu.

 

Siedziba Rzecznika: Centrum Rodziny i Praw Dziecka Częstochowa ul. Kwiatkowskiego 3/1

Dyżury: środa 8.30- 10.30, piątek 14.00-18.00

 

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna- Tel. 508-155-313

Sprawy można zgłaszać również mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Oraz telefonicznie środa 10.30-12.30; poniedziałek 9.00-12.00

 

Uwaga! W sytuacjach pilnych istnieje możliwość spotkania z rzecznikiem poza wskazanymi godzinami dyżurów.

Poinformuj nas, jeśli podejrzewasz, że w Twoim otoczeniu dziecku dzieje się krzywda lub jeżeli jesteś dzieckiem i uważasz, że ktoś łamie Twoje prawa.

Pamiętaj! ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”( J. Korczak).

 

 

 

 

Odslony: 14154  
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO