Integracyjne spotkanie walentynkowe PDF Drukuj Email

Integracyjne spotkanie walentynkowe w Dziennym Domu Senior + przy ul. Marysia 93 w Częstochowie.
Spotkanie integracyjne dla Seniorów i Wolontariuszy połączone zostało z walentynkowym dniem obchodzonym w Dziennym Domu Senior +.
W tej pełnej radości, życzliwości , przyjaźni oraz pozytywnych relacji atmosferze uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu lokalnego miasta Częstochowy:
pani Grażyna Stramska - Świerczyńska Naczelnik Wydziału Zdrowia,
pan Adrian Staroniek - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej,
pani Małgorzata Długosz przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na początku spotkania odbyło się przywitanie seniorów i wolontariuszy oraz gości specjalnych, następnie popłynęło kilka ciepłych słów od Pani Prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, życzenia oraz informację o działaniach wolontariuszy na rzecz seniorów w ramach programów integracji międzypokoleniowej. Wspólnie przygotowano o wartościach odżywczych sałaki jarzynowe, żurek z kiełbasą, śledzie, koreczki z wędliną, oraz ciasto. Właściwą atmosferę zapewniła oprawa muzyczna oraz domowe wypieki i ciepłe napoje. Organizatorzy przygotowali dla seniorów program zabaw przy muzyce, który przeprowadził animator kulturalny wolontariusz z placówki wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie .

Krokiem tanecznym w postaci belgijki seniorzy wraz z wolontariuszami rozpoczęli wieczór walentynkowy przy muzyce. Każdy uczestnik otrzymał czerwone serduszko z zamieszczonym wierszykiem i radosnym przesłaniem do wspólnej zabawy. Wszyscy razem tańczyli i śpiewali przy muzyce. Uczestnictwo we wspólnych zabawach sprzyjało pogodnemu nastrojowi, pozytywnym relacjom oraz integracji wolontariuszy z seniorami.

IMG 6627  IMG 6638

IMG 6643   IMG 6663

IMG 6668   IMG 6671

IMG 6674   IMG 6677

IMG 6686   IMG 6687

IMG 6706   IMG 6710

IMG 20190215 152501

Odslony: 663  
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO